Skip Navigation Links

Koçluk Zirvesine Katıldık


Orijin Danışmanlık, Koçluk Platformu Derneği (KPD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen Koçluk Zirvesi'ne katıldı. Zirveye yurt dışından ve yurt içinden alanında profesyonel isimler katıldı. 'Kelebek Etkisi' ana temasıyla toplan zirveye Uluslararası Koçluk Birliği (Association for Coaching) Global CEO’su Katherine Tulpa da iştirak etti.
 Zirvenin açılışında konuşan KPD Başkanı Çağlar Çabuk, koçluğun sadece iş dünyasıyla sınırlı kalmayıp öğrenciden, işsize, ev kadınından sporcuya, sanatçıdan siyasetçilere kadar pek çok farklı alanda sıkça kullanılmaya başlandığına dikkat çekti. Zirvenin teması olan ‘Kelebek Etkisi’ teorisine de değinen Çabuk, 'Teori, kelebeğin kanat çırparken yaptığı etkinin evreni şekillendirdiğini söyler. Aynı şekilde bir insanın ya da kurumun yaşadığı bir durum da, yine ekonomik, kültürel, politik ya da ekolojik dengeleri de etkilemektedir. Bu bir zincir gibi devam eder. Kelebeklerin kanatlarını iyiliğe ve güzelliğe çırpmaları, fırtına yerine ılık rüzgârlara sebep olabilir. Bireyler de düşüncelerini 'daha iyi nasıl' ile şekillendirdiğinde sistem bir başka yerde olumlu çalışacaktır.' diye konuştu.
    

Sitedeki bilgileri kısmen/tamamen kopyalayarak kullanan kişi ve/veya kuruluşlar hakkında Orijin Danışmanlık’ ın her türlü yasal hakkı saklıdır.