Skip Navigation Links

ORİJİN X ‘le Bilinmeyenlerinizi Keşfedeceksiniz!


ORİJİN X- Öğrenci

Sen de ilköğretim öğrencisisin ve önünde geleceğinin kapılarını aralayacak çok önemli bir sınav var. Bu sınava hazırlanırken, yaşadığın heyecan zamanla kaygıya dönüşüyor ve senin başarını düşürüyorsa, ne yapmalısın?
Biliyorsun ki, problemin çözümü önce onu iyi anlamaktan geçiyor. Eğer sen de, kaygının nedenlerini doğru tespit edersen, çözümünü bulman çok daha kolay olacaktır.


Sendeki kaygıya yol açan gerçek sebep, acaba sınava nasıl hazırlanacağını bilmediğinden mi kaynaklanıyor? Yoksa gelecek düşüncesi mi seni kaygılandırıyor? Yakın çevren ve ailen sınava çok çalışmanı mı bekliyor, onların baskısı mı sei kaygılandırıyor? Ya da sen sınav başlayınca, dış etkenler nedeniyle konsantrasyonunu kaybedip heyecana mı kapılıyorsun?
İşte Orijin- X ile tüm bu ve bunun gibi sebepler içinden hangisinin senin asıl kaygı sebebin olduğunu öğrenebilecek ve çözümü için de senin için web sitemizde hazırladığımız mini testler ve kaygı hakkında merak edip öğrenmek istediğin her şeyi öğrenebilirsin.


Orijin- x’teki soruları cevapladıktan sonra, sana ulatıracağımız karnede tüm başlıklarla ilgili kaygı durumun hakkında bilgi aldıktan sonra, www.orijindanismanlik.com adresinden Orijin-x Bölümünü tıklayarak, interaktif olarak istediğin tüm soruları Rehberlik Uzmanlarımıza yöneltebilirsin.


Orijin Danışmanlık’ın ölçme – değerlendirme ürünleri arasına bir yenisi daha eklendi. Orijin Danışmanlık, Orijin- x öğrencilerin sına kaygıları altında yatan nedenleri 5 farklı başlıkta inceliyor.
İlköğretim sürecinde sınava hazırlanan öğrencilere uygulanan ve toplam 40 sorudan oluşan Orijin-x envanteri ile öğrenciler sınav kaygılarının kaynağını farkediyor!
Envanterin uygulanacağı yaş grubu, ilköğretim 4-5-6-7 ve 8.sınıftır. Uygulama süresi ise, sınıf düzeyine göre 20 dk ile 40 dk arasında değişebilir.
Doğru sonuçlar elde edebilmek için uygun sınıf ortamının sağlanarak, öğrencilerin ciddiyetle soruları cevaplamaları önerilir.


ORİJİN X –Öğretmen

Öğretmenler için büyük kolaylık!
Okul rehber öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri için, öğrencilerine ORİJİN X uyguladıktan sonra, orijin web sitesinden şifreleri ile girebilecekleri özel sayfa hazırlandı. Öğretmenler, bu sayede öğrencilerinin sınıf karnelerine ulaşabilecekler.


Sınıf karneleri sayesinde öğretmen, bir sınıftaki kaygıyı yaratan etmenlerin diğer sınıflara oranla ne düzeyde olduğunu, okul içinde sınıf sınıf kaygı durumlarını grafiklerle görebilecek ve raporlama kolaylığı elde edecek!


Ayrıca öğretmenlerimiz, öğrencilerinin kaygılarını azaltmaya yönelik bu çalışma ile bireysel olarak öğrenci karnelerini inceleyerek, tek tek her öğrenci için e detaylı olarak kaygı durumunu bildiren karneleri inceleyebilecek!
Orijin X ile kaygılarınız son bulacak ve sınavlar artık çok daha rahat geçecek!

 

ORİJİN X KULLANICI GİRİŞİ

 

 


Sitedeki bilgileri kısmen/tamamen kopyalayarak kullanan kişi ve/veya kuruluşlar hakkında Orijin Danışmanlık’ ın her türlü yasal hakkı saklıdır.