• Makaleler
Skip Navigation Links

BAŞARI MOTİVASYONA BAĞLI


BAŞARI MOTİVASYONA BAĞLI

 

Hem çalışanları hem de işvereni ilgilendiren en ciddi sorunların başında motivasyon eksikliği geliyor. Motivasyon eksikliği işyerlerini verimsizleştirirken çalışanları da mutsuzluğa ve beraberinde başarısızlığa sürüklüyor.

Her çalışan, çalıştığı işle ilgili ilanı ilk gördüğünde nasıl heyecanlandığını, nasıl bu işi istediğini, görüşme süreçlerini ilk iş gününü ve ilk maaşını aldığı andaki motivasyonunu unutabiliyor. Zamanla şirketlerde yetişmesi gereken işler zamanında bitmiyor, yapılan işler eksik veya hatalı oluyor, işyerinde çalışanların yüzleri gülmüyor, dedikodu ve tartışmalar artıyorsa tüm bu belirtilerin işyerinde motivasyon eksikliği görüldüğünü söyleyebiliriz.
Bu sorunu önlemek için bazı öneriler;
Çalışanların işe alınma sürecindeki heyecan ve isteğini devamı için beklentilerinin iyi araştırılması gerekiyor. Şirket içinde verilecek ödüller, şirketçe yapılan geziler, spor ve sanat aktiviteleri motivasyon artmasına fayda sağlayacak bazı örnekler.
 
Kaynak: HT Kariyer/Psikolog Çağdaş Artu

Sitedeki bilgileri kısmen/tamamen kopyalayarak kullanan kişi ve/veya kuruluşlar hakkında Orijin Danışmanlık’ ın her türlü yasal hakkı saklıdır.