• Makaleler
Skip Navigation LinksOrijin Danışmanlık / Makaleler / Hayalinin peşinden koş!

Hayalinin peşinden koş!


Sen hiç hayallerinin peşinde koştun mu? En son ne zaman hayal kurmuştun onu bile unuttuğunu söyleme sakın! Bu kadar da kopma hayattan, yaşamaktan vazgeçme bu kadar! Medet ummak da çok bir çare değil, umutlarının hep kucağına düşmesine de, olsun sen yine de vazgeçme! Hayal kur! Hayallerinin peşinde koş en önemlisi! Hayallerinin peşinde koşmak sadece çocukken olur deme! Çocukluk hayallerini sahipleneceğin yaşlar, belki de olgunluk çağındadır. Koşup koşup yorulduğun hayaller belki de, şimdiki kapının ardındadır.


Kim bilir bugün neyin peşindesin? Çocukluk dediğin zamanın hayalleri belki bugün yaşama bağlayacak seni. Sen belki de yeniden çocuk cesaretine kavuşacak, yeniden bir yanın saf bekleyişlerle donandığından, kanın yerinde duramayacak. En son ne zaman koştun düşün; şimdi hayallerinin peşinden?

Her hayalin gerçek olma ihtimali vardır, sırf düşünülmesinden ötürü. Sırf düşünüldüğü içindir onun potansiyeli. Ama çoğu zaman tam avuçlarındayken hayalin, onu tutmaya korkarsın. Vardır mutlaka da bir bedeli ondan. Ne bileyim; belki bir şeyden vazgeçmen istenir, belki korkarsın karşılığında kaybedeceğin ne varsa. Hep tereddütler, kararsızlıklar durdurur seni yolunda. Sen tam durduğun anda, ya arkadan vururlar sana, ya da bir kornayla irkilirsin tıpkı trafikte gibi.

Hayalin aynı hayal olsa da yıllar önceyle, mantığın değişmiştir yıllar üstüne. Çocukça istemek bir yana, hayatın gerçekleri bir yana dersin. Şimdi olsa kaç yazar diye isyan edersin.

Delilik varken cesaretsizliğe yenik düşen sen, cesaret varken de delilikten mahrum kalırsın ve bu kısır döngüde kilitlenir hayatın, mutsuz olursun! Ya da ne kaybederim ki denemekten der, seçimini yaparsın!
N’olursa olsun seçim senin hayat senin!

 

Gülçin Aşkın Çetin
Orijin Danışmanlık-Eğitim Uzmanı


Sitedeki bilgileri kısmen/tamamen kopyalayarak kullanan kişi ve/veya kuruluşlar hakkında Orijin Danışmanlık’ ın her türlü yasal hakkı saklıdır.